Edukacja. Historia. Pamięć.

01.04.2013: Kwiecień w Pracowni Edukacji

23.04.2013 12:16:02


Kwiecień powoli dobiega końca, wiosenne słońce w końcu zagląda w zakamarki Bramy Grodzkiej. Ostatnie zimowe tygodnie były niezwykle intensywne - jak co rok, zorganizowaliśmy szerg wydarzeń upamiętniających ważne dla historii Lublina daty: obchody rocznicy likwidacji lubelskiego getta i likwidacji żydowskiego sierocińca, warsztaty "Listy do Henia" i edukacyjne spacer śladami żydowskiego chłopca z Lublina. Obchodziliśmy też kolejne urodziny Sztukmistrza z Lublina, podczas których odbyła się premiera filmu "Śladami Singera".  Czekając na majowy rozkwit wiosny zachęcamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi działaniami.
 


16 MARCA Rocznica likwidacji lubelskiego getta na Podzamczu

Co roku, Ośrodek organizuje Misterium Światła i Ciemności, symboliczne wydarzenie upamiętnieniające ofiary Zagłady.

24 MARCA Rocznica likwidacji ochronki *Grodzka 11* Marsz Pamięci

Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” w dniu 24 marca organizuje Marsz Pamięci wspominający los żydowskich dzieci z sierocińca przy ulicy Grodzkiej 11. W rocznicę likwidacji ochronki zapraszamy mieszkańców Lublina, młodzież i dorosłych do wspólnego upamiętnienia i podjęcia próby odpowiedzialności za pamięć o niewinnych ofiarach Holokaustu.

19 KWIETNIA Listy do Henia

Projekt "Listy do Henia" upamiętnia historię żydowskiego chłopca Henia Żytomirskiego i jego rodziny. W ramach wydarzenia można wysyłać listy do Henia, który zginął w obozie na Majdanku. Jest to wyraz uczczenia wszystkich dzieci zamordowanych podczas II wojny światowej przez hitlerowskich okupantów.


Kategorie: Warsztaty, Projekty