Edukacja. Historia. Pamięć.

17.11.2014: Warsztaty z Januszem Byszewskim i Marią Parczewską

23.02.2015 16:46:21


Autorami warsztatów byli Janusz Byszewski i Maria Parczewska, kuratorzy Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Proponowane przez Autorów działania dotyczyły zagadnienia nauczania o Zagładzie z wykorzystaniem metod sztuki współczesnej. 

 


17 listopada odbyły się na sali czarnej warsztaty dla nas, czyli dla wszystkich chętnych osób spośród pracowników TNN :)

Janusz i Maja od wielu lat zajmują się podnoszeniem świadomości społecznej odnoszącej się do szeroko rozumianej sztuki współczesnej i realizują tym zakresie akcje edukacyjno-artystyczne. Przy pomocy opracowanej przez nich metodologii wspólnie zastanawialiśmy się jak prowadzić zajęcia z szeroko rozumianej tematyki antydyskryminacyjnej, przeciwdziałania stereotypom, nauczania o dziedzictwie kulturowym i Zagładzie.

Proponowane przez Autorów zajęcia wykorzystywały innowacyjne formy pracy, zachęcające do aktywnego i kreatywnego uczestnictwa i były dla nas fantastycznym źródłem konkretnych metod pracy z odbiorcami na każdym poziomie wiekowym.

 

Dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą współpracę!

 

>> Więcej o Laboratorium Edukacji Twórczej CSW Zamek Ujazdowski

>> Janusz Byszewski w Leksykonie Lublin