Edukacja. Historia. Pamięć.

13.10.2015 - "Żydowsko-polsko-izraelski kalejdoskop". Wykłady otwarte

18.09.2015 13:51:36


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką żydowską na wykłady otwarte Yarona Beckera. Spotkania będą okazją do swobodnej dyskusji na interesujące nas tematy.

 

Spotkanie #2. Metamorfozy izraelskiej tożsamości, cz. 2.

 


Podczas spotkań poruszane będą zagadnienia związane m.in. z tożsamością kulturową, historią ruchu syjonistycznego i państwa Izrael, konfliktem izraelsko-palestyńskim, wizerunkiem Polski w Izraelu, wpływem kultury polskiej na kształt współczesnego Izraela, dialogiem między chrześcijaństwem i judaizmem.

 

 

Yaron Karol Becker -  filozof, historyk, dziennikarz, tłumacz, aktywista społeczny, orędownik dialogu międzykulturowego, działacz na rzecz porozumienia izraelsko-palestyńskiego, były współpracownik Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Wykładał historię na uniwersytecie w Tel Avivie (1970-1973), filozofię rosyjską i polską (1992-2002) oraz historię i nauki społeczne w izraelskich liceach (1973-2000). Za pracę na rzecz relacji polsko-izraelskich został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN”.

Yaron Karol Becker w Leksykonie. Lublin

 

13 października (wtorek), godz. 18.00

Brama Grodzka, Sala Czarna, ul. Grodzka 21

 

Wstęp wolny!

Zapraszamy