Dom Słów

Dom Słów

"Biała kartka"

24.09.2012 14:14:56


Blog nie ma "kartki", ale nim zaczną pojawiać się na nim treści emanuje do nas ekranem pustej przestrzeni. Tę przestrzeń trzeba próbować zapełnić.


Gdy pojawiłem się cztery lata temu w Ośrodku "Brama Grodzka – Teatr NN" ja również pod wieloma względami byłem jak czysta, niezapisana kartka.
Tę moją kartkę Brama zaczęła zapisywać poezją. Bo Brama Grodzka okazała się dla mnie na początku miejscem spotkań z poetami, miejscem, które organizuje Festiwal "Miasto Poezji". Dzięki niej mogłem poznać wielu poetów oraz ludzi dla których wiersze, poezja, poeci i życie literackie nie jest obojętne. Zacząłem też inaczej patrzeć na możliwość organizowania spotkań z poetami oraz to jak mogą one wyglądać. Ważne stało się również to w jaki sposób to wszystko "ubrać" i dla kogo je organizować. Zacząłem zwracać uwagę na okładki, układy stron, wielkości i rodzaje czcionek. To było możliwe za sprawą moich kolegów i koleżanek z Izby Drukarstwa. Dzięki rozmowom z Tomaszem Pietrasiewiczem zacząłem myśleć o tym jak słowo, wiersze i poezję można umiejscowić i zakorzenić w tkance miasta, jak wprowadzić ją w inny sposób do szkół.
W sumie to właśnie od Tomasza Pietrasiewicza powinienem zacząć swoją opowieść o przygodzie z Bramą, od niego powinienem zacząć zapisywać tę pustą kartkę mojego bloga. Bo to on powiedział mi o innego rodzaju pustce, pustce fizycznej i symbolicznej, związanej z tym miejscem, z tym miastem. To jest jednak inna historia.


fot. K. Paszkiewicz

Swoją pierwszą "białą kartkę" bloga chciałbym mieć i chyba już mam za sobą.
Na kolejnych chcę dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami, jakie zdobyłem w Bramie Grodzkiej.

Do usłyszenia, zobaczenia, czytania.

 

A.M - Laboratorium Edukacji i Animacji (LEA)


Kategorie: Miasto Poezji, Tomasz Pietrasiewicz, Teatr NN, Izba Drukarstwa