Pracownia Fotografii/Galeria NN

Witajcie na blogu Pracowni Fotografii i Galerii NN

17.09.2012 13:28:39


Witajcie na blogu Pracowni Fotografii i Galerii NN!


Pracownia Fotografii istnieje w Ośrodku od 2009 r. Mieści się w podziemiach kamienicy przy ul. Grodzkiej 34. Składa się z dwóch pomieszczeń, z których jedno jest przestrzenią wystawienniczą a drugie profesjonalną, kompleksowo wyposażoną ciemnią.

fot. S. Tobis

fot. L. Kantor

Działania prowadzone w Pracowni Fotograficznej mają charakter edukacyjny (warsztaty, pokazy, wykłady), artystyczny (wystawy fotografii, spotkania z artystami) i praktyczny (wdrażanie dawnych technik fotograficznych, praca archaicznymi kamerami wielkoformatowymi, przybliżanie historii fotografii).

W Pracowni można zobaczyć XIX i XX-wieczne tradycyjne aparaty o różnych formatach klisz i różnej specyfice funkcjonowania, obiektywy, sprzęt do obróbki błon i papierów oraz retuszu odbitek.

fot. L. Kantor

Na fotografii: Marcin Sudziński i Tadeusz Rolke. Fot. L. Kantor

Znajduje się tu również biblioteczka zawierającą prenumeraty ważnych polskich czasopism fotograficznych, książki, albumy i katalogi wydawnictw polskich i zagranicznych.

fot. L. Kantor

Pracownię Fotografii odwiedzili dotychczas: Jerzy Lewczyński, Bogdan i Jacqueline Konopka, Andrzej Różycki, Paweł Żak, Marek Grygiel, Ewa Hartwig-Fijałkowska, Marek Szyryk, Tadeusz Mysłowski, Tadeusz Rolke, Loli Kantor, Jason Francisco i inni artyści, z których wymienić można John'a Zorn'a i Laurie Anderson.

Na fotografii: Marcin Sudziński i Laurie Anderson. Fot. B. Konopka

Z pracownią stale współpracuje Lucjan Demidowski, który wspiera pracownię Durstem 13x18 cm, na którym powstały ważne powiększenia do historycznych wystaw.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do śledzenia bloga, na którym będę starał się regularnie zamieszczać nowe informacje, zdjęcia i filmy pokazujące aktywność tego miejsca.

Marcin Sudziński

 

 


 

 

 


Załączniki:
Kategorie: Historia