Warsztaty

01.04.2013: Kwiecień w Pracowni Edukacji

Kwiecień powoli dobiega końca, wiosenne słońce w końcu zagląda w zakamarki Bramy Grodzkiej. Ostatnie zimowe tygodnie były niezwykle intensywne - jak co rok, zorganizowaliśmy szerg wydarzeń upamiętniających ważne dla historii Lublina daty: obchody rocznicy likwidacji lubelskiego getta i likwidacji żydowskiego sierocińca, warsztaty "Listy do Henia" i edukacyjne spacer śladami żydowskiego chłopca z Lublina. Obchodziliśmy też kolejne urodziny Sztukmistrza z Lublina, podczas których odbyła się premiera filmu "Śladami Singera".  Czekając na majowy rozkwit wiosny zachęcamy do zapoznania się z naszymi ostatnimi działaniami.
 

03.02.2013 - 15.02.2013: Seminarium nauczycieli i nauczycielek z Lubelszczyzny w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie

W dniach od 3 do 15 lutego 2013 roku grupa nauczycielek i nauczycieli z Lublina i Lubelszczyzny wzięła udział w seminarium edukacyjnym o historii i kulturze Żydów w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie.
 

 

Edukacyjne top five 2012

Po przerwie świąteczno-noworocznej dział edukacji przygotowywał podsumowanie swojej działalności w 2012 roku. Był to dla nas czas wdrażania się w inicjatywy relizowane przez Ośrodek, kreowania własnych pomysłów, jak i integracji, bowiem zaczęliśmy pracować w nowym składzie osobowym.

Warsztaty dla moderatorów i moderatorek spotkań polsko-izraelskich

Co roku szkolimy grupę osób chcących prowadzić spotkania polsko-izraelskie w lubelskich szkołach. W ramach ostatniego szkolenia wprowadziliśmy jednak pewną innowację - w szkoleniu wzięli nie tylko udział edukatorzy i edukatorki, ale również młodzież.

Dzieci z Ochronki - Powrót

Wiele projektów jakimi nasz dział zajmuje się w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" dotyczy upamiętnienia ludzi, miejsc i wydarzeń, które bezpośrednio związane są z Zagładą Żydów lubelskich. Za każdym razem pojawiają się pytania: jak mówić o tych, których już nie ma? Jak wspominać to, co zostało unicestwione?
I, przede wszystkim: jak rozmawiać o tym z młodzieżą?

Subskrybuje zawartość